Zrnková káva Bamenda z Kamerunu, 250 g

Kód: EL349767
145 Kč 126 Kč bez DPH 580 Kč / 1 kg
Momentálně nedostupné

Vynikající 100% arabika s plným tělem a zemitými pikantními tóny ze sopečné půdy na horských svazích severozápadního Kamerunu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva arabika Bamenda má kulatou chuť s plným tělem, zemitými pikantními tóny a chutná obzvláště dobře s mlékem. Spíš tmavší pečlivé pražení ji předurčuje ke každodennímu pití na různé způsoby přípravy kávy.
Charakter kávy je dán především bohatou sopečnou půdou na svazích ve výškách 1400-1800 m n. m. v severozápadním Kamerunu, kde výborné klimatické podmínky umožňují vypěstovat kávu vynikající kvality.

Kávu pěstují rolníci z družstva Boyo ze stejnojmenného kamerunského okresu s centrálou ve městě Fundong, asi 50 km Bamendy. Dříve bylo možné kávu z Kamerunu exportovat jen přes zprostředkovatele, ale tato káva pochází z projektu prvního přímého vývozu mezi družstvem Boyo a německým Fair Trade průkopníkem El Puente.
Díky Fair Trade spravedlivé výkupní ceně kávy mohlo družstvo investovat do strojů, jako byl stroj na mytí kávy, které zlepšily kvalitu exportované kávy. Družstvo má nyní také vlastní kávovníkovou školku a jejími sazenicemi podporuje v začátcích ty nejmenší farmáře.

Boyo tvoří přibližně 1000 zemědělců v devíti uskupeních, které se nazývají Fundong, Ndeghum, MAM, MAB, Belo, Anyajua, Mbesa, Njinikom a Wombong. Sklizeň shromažďují ve třech sběrných místech se základním zpracováním, finální příprava kávy k exportu pak probíhá v závodě v Belu.
Družstvo pracuje na přechodu k ekologickému zemědělství a bio certifikaci, probíhá řada školení ke zvýšení vnímavosti pěstitelů a o potřebných změnách ve způsobu pěstování. Zatím se v půdě nachází malé zbytky chemických látek, které certifikaci brání.


Složení: 100 % káva arabika zrnková.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Hmotnost: 0.25 kg
Hmotnost: 250 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: