Hliněný betlém z Peru, 7 postav, 4,5 cm

Kód: EL512956
599 Kč 495 Kč bez DPH 599 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Úsporný keramický betlém ručně vyrobený v Peru se 7 postavami Svaté rodiny a zvířat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malý, ale o to skladnější keramický betlém, který se vejde i pod malý vánoční stromeček či na jiná místa s omezeným prostorem. Zahrnuje celkem 7 postav - Svatou rodinu, kravku, oslíka a dvě ovečky - které si můžete rozmístit dle svého uvážení a pokaždé jinak. Ručně vyrobený v Peru z hlíny (keramiky).

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Výška lidských postav je cca 4,5 cm.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. 
Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 0.11 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: