Kalabasa a bombilla na maté z Brazílie, 325 ml

Kód: EL205315
695 Kč 574 Kč bez DPH 695 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nezbytný komplet pro tradiční způsob pití maté v podobě zdobené kalabasy ručně vyřezané z tykve, kovové slámky s ozdobou a sítkem a stojánkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naše maté chutná výborně i v africkém hrníčku, ale jak pravověrní milovníci maté vědí, není to ono. Tradiční národní nápoj obyvatel Jižní Ameriky se sluší pít z tradiční nádoby vyráběné po staletí z různých druhů tykví. Kalabasy byly důležitou součástí rituálů místních domorodců a sloužily také jako nádoby na vodu a různé esence. Dnes se vyrábí i z řady jiných materiálů a pro své zdobení jde někdy o velmi drahé a cenné kusy.

Nezbytným příslušenstvím je pak bombilla, neboli brčko se zabudovaným sítkem, které brání nasátí lístků maté z kalabasy. Bez obav tak můžete dolévat a popíjet maté po celý den tak, jako jihoameričtí indiáni.

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a může se lišit tvar, velikost, barvy a hlavně kresba; vše závisí na samotné tykvi, ze které je kalabasa vyrobena, a kreativitě autora. Upozorňujeme, že na každé kalabase je zcela jiný obrázek.
Vyrobili lidé ze sdružení COPERMATE v Brazílii, kteří pěstují a zpracovávají také samotné maté v naší nabídce. 

Výška kalabasy: 12 cm.
Objem kalabasy: 325 ml.

Ručně vyrobena v Brazílii v rámci Fair Trade projektu

Tento set k pití maté, stejně jako maté samotné, vyrábí a pěstují drobní řemeslníci a zemědělci Copermate v brazilském státě Paraná. Zařízení na jeho zpracování má ve společném vlastnictví asi 200 osadníků, kterým maté dodává dalších 400 drobných pěstitelů v okolí. 

Ti jsou součástí hnutí Movimento Sem Terra (MST), neboli Hnutí bezzemků, které v 80. letech zajistilo legální osídlení nevyužitých pozemků v Brazílii a v roce 1991 za to získalo Alternativní Nobelovu cenu (uděluje švédská nadace Ceny za správný život s cílem ocenit ty oblasti lidské činnosti, na které oficiální Nobelova cena nepamatuje).

Jádrem hnutí MST jsou právě nově zakládané osady, tzv. Assentamentos, ve kterých osadníci spravují společně obývané území a vyrábějí různé zemědělské produkty. Na mnoha místech se podařilo vystavět profesionální závody schopné nejen vlastní obživy, ale i exportu. A jedním z takových míst je i družstvo Copermate, jehož maté nabízíme a doporučujeme i tento set kalabasy a bombily.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.17 kg
Hmotnost: 325 ml
Objem: 325 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: