Pletená taška Okénka z palmového listí z Madagaskaru

Kód: GL530061
Novinka
875 Kč 723 Kč bez DPH 875 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Originální taška s vyšitými mozaikovými vzory se dvěma koženými uchy, zapínáním na knoflík a stahováním s brzdičkou. Ručně upletená z listí rafiové palmy na Madagaskaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkná taška z palmového listí kolem dokola zdobená barevnými okénky připomínající zdobné otvory či mozaiku. Je ručně vyrobená na Madagaskaru a vybavená dvěma koženými uchy. Taška má uvnitř všitou bavlněnou látku pískové barvy sahající asi do poloviny výšky tašky. S pomocí všitého stahování s brzdičkou můžete tašku uzavřít či zvětšit její objem a zabránit vypadávání věcí. Taška má navíc uprostřed velký knoflík a šňůrku, pomocí kterých můžete tašku zapnout. 
Lidé v dílně Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskaru tyto barevné tašky tkají a šijí již více než 15 let pod vedením našeho partnera Bakoly Ramanitra. Základním materiálem jejich tašek a košů jsou vlákna a listy palmy rafie (raffia), která v této oblasti přirozeně roste. Rod raphia zahrnuje na 20 druhů rovníkové Afriky, tropické Ameriky a Madagaskaru včetně palmy Raphia regalis, která má vůbec nejdelší listy ze všech rostlin světa (až 25 metrů).

Tašky z tohoto palmového listí jsou lehké a přesto odolné a pevné. Farmáři palmové listy nejdříve máčí a omývají ve vesnicích kolem Antananariva v řece. Poté je obarví přírodními barvami a suší. Barvy jsou testovány, aby byla jistota, že neškodí životnímu prostředí. Na ručních tkacích strojích se pak pletou velké rohože, které se dopravují do města k sešívání a dalšímu využití.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem, barvami i vyšitými vzory.

Přibližné rozměry horního okraje tašky: délka 38 cm, šířka 36 cm. Výška tašky cca 36 cm plus výška uch 18 cm. Vnější rozměry dna tašky cca 26x28 cm.
Hmotnost cca 670 g.

Ručně vyrobená taška na Madagaskaru v rámci Fair Trade projektu

V dílně Liana Creation v Masindray (asi 15 km východně od Antananariva) pracuje 30 žen a 12 mužů na stálý úvazek a dostávají mzdu, která vysoce převyšuje madagaskarskou minimální mzdu a kryje i zdravotní a důchodové pojištění. V dílně také každý den dostávají jídlo za výhodnější cenu a zaměstnanci s dětmi se těší zvláštní podpoře, která rodině umožňuje posílat děti do školy. V závislosti na situaci hradí Liana Creation část registračních poplatků a poskytuje dotaci na školné. Každé dítě pak při nástupu do školy dostává tašku se školními potřebami a školní uniformu.

Pro zakladatele projektu Bakoly Ramanitra znamená spravedlivý obchod fair trade:

  1. Udržitelný obchod, jehož aktéři se dohodli na zákazu otroctví a vykořisťující dětské práci a rovného přístupu k ženám i mužům.
  2. Podporu ekologického využívání místních surovin a udržitelné hospodaření s přírodními zdroji.
  3. Zachování a podpora tradičních řemesel.
  4. Dobré obchodí vztahy založené na důvěře a transparentnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.68 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: