Pletená taška Pierre z palmového listí z Madagaskaru

Kód: GL530481
Novinka
655 Kč 541 Kč bez DPH 655 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Lehounká taška ručně upletená z modře barvených listů rafiové palmy na Madagaskaru. Má dvě kožená ucha s ozdobou a všité uzavírání pro větší nákup.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkná nákupní taška vyrobená z trendy materiálu rafie nabízí spoustu úložného prostoru při nízké hmotnosti samotné tašky. Její prostý design a klidná šedo-modrá barva vyzařuje jednoduchou eleganci. Ozdobný přívěsek uvolňuje vzhled a podtrhuje individualitu nositele. Rohy dna tašky jsou chráněny dodatečným koženým lemováním pro zvýšení odolnosti. Taška má dvě kožená ucha a všitou bavlněnou šedou látku se stahovací šňůrkou a korálkem bez brzdičky, kterou můžete tašku uzavřít či zvětšit její objem a pobrat i objemnější nákupy. 

Tašky z tohoto palmového listí jsou lehké a přesto odolné a pevné. Farmáři palmové listy nejdříve máčí a omývají ve vesnicích kolem Antananariva v řece. Poté je obarví přírodními barvami a suší. Barvy jsou testovány, aby byla jistota, že neškodí životnímu prostředí. Na ručních tkacích strojích se pak pletou velké rohože, které se dopravují do města k sešívání a dalšímu využití.

Lidé v dílně Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskaru tyto barevné tašky tkají a šijí již více než 15 let pod vedením našeho partnera Bakoly Ramanitra. Základním materiálem jejich tašek a košů jsou vlákna a listy palmy rafie (raffia), která v této oblasti přirozeně roste. Rod raphia zahrnuje na 20 druhů rovníkové Afriky, tropické Ameriky a Madagaskaru včetně palmy Raphia regalis, která má vůbec nejdelší listy ze všech rostlin světa (až 25 metrů).

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem i barvou, a také každá ozdoba je jiná - barevně i provedením.

Přibližné rozměry: délka dna 28 cm, šířka dna 17 cm, výška 28 cm plus výška uch 18 cm. 
Hmotnost cca 320 g.

Ručně vyrobená taška na Madagaskaru v rámci Fair Trade projektu

V dílně Liana Creation v Masindray (asi 15 km východně od Antananariva) pracuje 30 žen a 12 mužů na stálý úvazek a dostávají mzdu, která vysoce převyšuje madagaskarskou minimální mzdu a kryje i zdravotní a důchodové pojištění. V dílně také každý den dostávají jídlo za výhodnější cenu a zaměstnanci s dětmi se těší zvláštní podpoře, která rodině umožňuje posílat děti do školy. V závislosti na situaci hradí Liana Creation část registračních poplatků a poskytuje dotaci na školné. Každé dítě pak při nástupu do školy dostává tašku se školními potřebami a školní uniformu.

Pro zakladatele projektu Bakoly Ramanitra znamená spravedlivý obchod fair trade:

  1. Udržitelný obchod, jehož aktéři se dohodli na zákazu otroctví a vykořisťující dětské práci a rovného přístupu k ženám i mužům.
  2. Podporu ekologického využívání místních surovin a udržitelné hospodaření s přírodními zdroji.
  3. Zachování a podpora tradičních řemesel.
  4. Dobré obchodí vztahy založené na důvěře a transparentnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.32 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: