Mlýnek s kořením Cape Garden z Jižní Afriky, 40 g

Kód: TT341004
Bez lepku Vegan
116 Kč 104 Kč bez DPH 290 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Koření Kapská zahrada připomíná vinice na mořském pobřeží a je skvělou oslavou "zelených chutí". Vynikající do salátů, dresinků, pečiva a k bílému masu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mlýnek se směsí koření Cape Garden Herbs je velkolepou oslavou "zelených chutí". Nechte na sebe působit kouzlo jemné vůně zeleného a bílého pepře a všech chutí, které je milují: mořské soli, rozmarýnu, bazalky, oregana a šalvěje. Výrazná vůně rozmarýnu a oregana doprovází pepřové a bylinné příchutě, ale hlavní roli hraje špičková mořská sůl Khoisan. Jedna z nejlepších mořských solí světa, která přirozeně obsahuje 84 minerálů a stopových prvků a naopak neobsahuje ani tolik nebezpečné mikroplasty.

Na objev tohoto koření Kapské zahrady vzpomíná cestovatel po Africe takto: té noci jsme vpluli do Table Bay (přírodní zátoka s výhledem na Kapské město) hnáni zuřícími jižními Velikonocemi. Za úsvitu jsme se probudili na úpatí Stolové hory nad zátokou. Jasné světlo, krásný výhled, ve vzduchu šumělo jen moře; bouře uplynulé noci byla pouhou vzpomínkou. K obědu nás naši hostitelé přivítali jemným bílým vínem, doma upečeným chlebem a farmářským máslem ochuceným bylinkami z Kapské zahrady (Cape Garden).

Zelené koření Cape Garden Herbs je chutí vinic a je vynikající do salátových dresinků a na bílé ryby a maso. Skvělé na brambory - smažené, šťouchané, pečené i vařené. Přidejte ho i do dušeného masa a obohaťte rajčatové omáčky. Je skvělé v kuskusu, rýži a bulguru. Pro zvýšení zelené bylinkové chuti můžete Kapskou zahradu namlít přímo do salátů. Bílý a zelený pepř je také nejlepším přítelem kváskového chleba. Těsně před pečením namelte na chléb, slané koláčky či muffiny. Hosté budou vděčně vzpomínat, když kořením Cape Garden posypete změklé máslo při přípravě chlebového talíře podobně, jako tenkrát v zátoce Table Bay na pobřeží Atlantského oceánu. 

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: mořská sůl (50 %), bílý pepř celá zrna (10 %), rozmarýn (10 %), zelený pepř celá zrna (10 %), bazalka (sušená na vzduchu) (7 %), oregano (7 %), šalvěj (6 %). Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.2 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 40 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: