Srdíčko s bílými květy z mastku z Keni, různé barvy

Kód: EL451361
72 Kč 60 Kč bez DPH 72 Kč / 1 ks
Skladem (6 ks)

Hezké srdíčko ručně vyřezané a malované z mastku v Keni. Velmi oblíbený a již legendární Fair Trade rukodělek v novém designu a plošším provedení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Již legendární Fair Trade rukodělný výrobek z Keni, kde se ručně vyřezává i maluje. K výrobě se používá mastek, nejměkčí minerál na stupnici tvrdosti. Umění zpracování mastku se v rodinách řemeslníků předává z generace na generaci a probíhá výlučně ručně, od těžby kamene až po řezbářství a malbu. Muži kámen těží, ženy jsou pak odpovědné za jemnou finální práci.

Vyrábí se v různých barvách a tento design je navíc obohacen o rytou kresbu květů, tloušťka srdce je jen 1,1 cm. Květy nejsou malované, ale vyřezané do samotného srdíčka. Květy jsou tedy v přirozené barvě použitého mastku a povrch srdíčka je plastický.

Fair Trade ruční práce - každý kus je originál a může se lišit velikost, tvar, barva i kresby.

Ručně vyřezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdíčko vyrobili drobní řemeslníci z malé svépomocné skupiny s názvem Smolart, což je zkratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvoří ji přibližně 200 členů, z nichž dvě třetiny jsou ženy, a pracují v obci Tabaka v jihozápadní Keni v oblasti, které je známá pro mastek Kisii. Ten je pojmenován po stejnojmenném názvu regionu a hlavního města a nachází se zde v různé tvrdosti a odstínech
 

Smyslem svépomocné skupiny je dát každému členovi příležitost pracovat samostatně a na vlastní zodpovědnost. To je zvláště ve venkovských oblastech Keni vzácné privilegium. Všichni řemeslníci vyrábí vysoce kvalitní předměty denní potřeby a originální, jemně vyřezávané dekorativní předměty. Prostřednictvím Fair Trade pak své výrobky prodávají za důstojné ceny a naplňují tak svůj cíl - zlepšit životní podmínky ve své obci a okolí.


Přibližné rozměry: šířka 4,5 cm, výška 4,4 cm, tloušťka 1,1 cm.
Hmotnost cca 42 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělaná srdíčka, hračky a pera
Hmotnost: 0.042 kg
Hmotnost: 42 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: