Perly mořské soli Fleur de Sel KhoiSan z JAR, 80 g

Kód: KH810240
Tip
82 Kč 71 Kč bez DPH 103 Kč / 100 g
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Jinými slovy také "kaviár" mořské soli ve formě perel. Zcela čistá, ručně sbíraná, gourmet mořská sůl v exkluzivní podobě s obsahem 84 minerálů a stopových prvků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zcela unikátní mořská sůl, oceněná jako jedna z nejlepších mořských solí světa. Gourmet mořská sůl s přirozeným obsahem 84 minerálních látek a stopových prvků s nezaměnitelnou a jedinečnou delikátní chutí a vůní. Čistě přírodní Fair Trade mořská sůl s příběhem starým jako sůl sama. Čistá, nezatížená současným znečištěním mořské vody, bez mikroplastů, bez plniv, bez uměle přidaného jódu, bez protispékacích látek. Mořská sůl, pro kterou si vzpomenete na všechny superlativy a nebude to stačit.

Fleur de Sel perly mořské soli

Tyto kaviárové perly mořské soli, neboli "kaviár" mořské soli, je zcela přirozeně formovanou mořskou solí, kterou lidská ruka jen opatrně sbírá. Perly Fleur de Sel jsou tvořeny velkými krystaly soli, které jsou přirozeným omíláním v pohybu mořských vln zaobleny do tvaru perliček, z nichž žádná není jako druhá. Podobně jako proudy řek postupně přetváří kamínky na krásné oblázky, tvarují i mořské vlny a vítr krystalky soli do této nádhery. Perly Fleur de Sel můžete využít i jako nádhernou dekoraci na závěr přípravy salátů, slaných dezertů, sushi a jiných pokrmů. Originální jihoafrický produkt se vzácnou a velmi cennou solí ve skleničce.

Vznik mořské soli

Tuto jedinečnou mořskou sůl ručně sklízí muži z rybářské vesnice Velldriff v zátoce svaté Heleny na západním pobřeží Jihoafrické republiky. Právě zde se nachází minimálně 400 let staré podzemní solné jezero, kam prosakuje mořská voda Atlantického oceánu. Na kyslík bohatá studená mořská voda sem prochází přes několik různých vrstev země, jako je křemičitý písek a vápence z mušlí a jílu. Tato geologická formace se silnou vrstvou přírodního filtru tak dává vzniknout mořské soli, která v sobě nenese současné znečištění mořské vody. Sůl je naprosto čistá, bez mikroplastů i těžkých kovů jako je olovo, kadmium nebo rtuť. 

Bohatost mořské soli

Sůl je nerafinovaná a uměle nebělená. Zachovává si tak všech svých 84 minerálních látek a stopových prvků, které přirozeně získala při své filtraci v podzemí. Jedním z nich je i jód v přírodní organické podobě. Tato mořská sůl proto není dodatečně jodidovaná obvyklým anorganickým jódem, jehož používání je poněkud sporné. Oproti běžným rafinovaným kuchyňským solím, které se skládají jen z chloridu a sodíku, KhoiSan gourmet mořská sůl obsahuje všechny cenné minerály a stopové prvky, které naše tělo potřebuje, a to v přírodním stavu. Jde o poklad, bílé zlato sušené na slunci a větru, které nám příroda dala do rukou pro ta nejnáročnější použití a pro naše zdraví. 

Zpracování mořské soli

Mořská sůl se tvoří v solných zahradách na pobřeží od října do března působením slunce a větru. Vzniklé krystalky se potom ručně sbírají a prosívají na různé velikosti od jemné po hrubou. Tato prvotřídní sůl se nedrtí ani nemele, pouze třídí. Ve výsledném balíčku proto můžete odhalit drobné odchylky ve velikosti krystalů soli, ale i díky tomu si sůl zachovává plný obsah minerálů. Nepřidávají se žádné umělé přísady ani protispékací látky. 
Všechnu ruční práci na solných zahradách zastávají výhradně muži. Ženy pak výsledný produkt balí. Obrázky kreslí dcera Joan manželů Schrauwenových, kteří firmu v roce 1991 založili. Produkt tak kompletně vzniká v samotné Jihoafrické republice s využitím pouze energie ze slunce a CO2 neutrálně.
Díky certifikaci Fair for Life máte jistotu, že i dnes, kdy firma vyrostla, dostávají místní lidé za svou práci na jihoafrickém slunci důstojnou odměnu. Garantuje nezávislá švýcarská certifikační instituce Ecocert IMO s mezinárodní autoritou.

Sůl nad zlato

Celý život na zemi je odvozen od směsi vody a soli v pradávných dobách. Slaná voda je původem života a ani dnes by bez soli nebylo života. Dle některých názorů nemá běžná rafinovaná sůl s tou přírodní už nic společného a její nadužívání vede k dlouhodobě podrážděnému zdravotnímu stavu. Po návratu k přírodní soli se přitom mnoha pacientům s vysokým tlakem krevní tlak vrátil do normálu. Používejte přírodní sůl jako koření a udržte si své zdraví.

Složení: mořská sůl 100 %; ručně sklízená bez plastů, plniv a jiných přídavných látek.
Uchovávejte v chladu a suchu. 

 Fair-for-Life-logo  Certifikováno Fair for Life.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mořská sůl, bylinná mořská sůl
Hmotnost: 0.08 kg
Hmotnost: 80 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: